Fiyatları Duyan Türkler Akın Akın Oraya Gidiyor!

Bodrum ve Çeşme gibi popüler tatil beldelerinde yüksek fiyatlar, Türklerin tatil rotası üzerinde büyük bir değişikliğe yol açtı. Kapıda vize uygulamasıyla birlikte Türkler yaz tatili için Yunan adalarını tercih etmeye başladı. Adalara gidenler, fiyatların Türkiye’ye kıyasla çok daha ucuz olduğunu ve “Gerçekten çok şaşırdık” ifadesini kullandı.

TÜRK KAHVESİ, DÖNER TÜRKİYE’DEN DAHA UCUZ

Yunan adalarında Türk kahvesi, döner ve aynı denizden çıkan deniz ürünleri Türkiye’den daha ucuza satılıyor. Kos Adası’nda Türk kahvesi 2 Euro’ya içilirken, Türkiye’de 120 TL civarında ücret ödeniyor. Kalamar, ahtopat ve salata yiyen 3 kişi Yunan adalarında 65 Euro öderken, Türkiye’de ise kişi başı 758 TL civarında ücret ödenmesi gerekiyor.

Now Haber’e konuşan Yunanistan’da bir restoranda çalışan kişi, Türklerin Yunan adalarına gelmesinin sebebinin ucuz fiyatlar ve güzel yemekler olduğunu söyledi.

TÜRK TATİLCİ: “ÇOK UYGUN, ÇOK ŞAŞIRDIK”

Yunan adalarına tatile giden bir Türk, fiyatların Türkiye’ye göre çok daha uygun olduğunu ve “Gerçekten çok şaşırdık” dedi. Türk kahvesinin bile Yunan Adası Kos’ta birçok tatil yöresinden daha ucuza içilebildiğini belirtti.

PLAJLAR ÜCRETSİZ, PİZZA 10 EURO, HAMBURGER 5 EURO

Yunan adalarında tüm plajlar ücretsiz. Kos’ta pizza 10 Euro, hamburger 5 Euro civarında satılıyor. Birçok restoranda da Türkler için menüler oluşturulmuş. Rodos’ta dönerin porsiyon fiyatı da 4.5 Euro’dan başlıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir